Семінари

17 грудня 2015 року на базі Гусятинського РЦДЮТ відбулося ІІ засідання школи вдосконалення майстерності голів шкільних методичних об`єднань класних керівників на тему «Класний керівник у контексті модернізації  виховання учнівської молоді».
Класні керівники ознайомилися із сучасними підходами до профілактики правопорушень в учнівському середовищі, з досвідом роботи  класних керівників загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Вільхівчик та переглянули візитку навчального закладу «Дім, в якому комфортно».

Під час роботи семінару розглядалися наступні питання:

Методичні рекомендації «Нормативно-правове регулювання питань профілактики правопорушень в сучасних умовах».
Зубрицька Л.М. - методист РМК
з виховної та позашкільної роботи

Презентація  роботи  методичного об`єднання  класних керівників ЗОШ І-ІІ ст. с. Вільхівчик «Плекаємо педагогічну майстерність».
Тхорик Н.В. -  голова шкільного м/о
класних керівників ЗОШ І-ІІ ст. с. Вільхівчик

Практичне заняття «Колега-колезі».
Скурська О.П. - класний керівник
ЗОШ І-ІІ ст. с. Вільхівчик

Скарбничка досвіду: «Про організацію та проведення свята Миколая, новорічних і різдвяних свят для дітей та юнацтва».
Класні керівники шкіл

На завершення засідання школи майстерності класні керівники зустрілись  із Святим Миколаєм та його помічниками.


Підведено підсумок роботи семінару та вироблено ряд рекомендацій.


12 листопада 2015 року на базі Гусятинського РЦДЮТ відбувся проблемний постійно діючий семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи на тему: «Організація роботи педагогічних колективів щодо реалізації заходів з героїзації осіб, які віддали своє життя за незалежність України» з метою популяризувати прояви патріотизму та громадянських вчинків, жертовності і героїзму земляків, які віддали своє життя за незалежність України та ознайомитись з досвідом роботи  педагогічного колективу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городниця з цього питання. Методист РМК з виховної роботи Зубрицька Л.М. довела до відома присутніх положення про проведення районних масових заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городниця розповіла про роботу педагогічного колективу щодо героїзації осіб, які віддали своє життя за незалежність України. Учасникам семінару презентувала проведений Урок Мужності «Україна понад усе» класний керівник 5 класу Костишин О.П. З підсумками реалізації  молодшими школярами проекту «Моя родина на захисті моєї Батьківщини» ознайомила присутніх  вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городниця Бевська С.С. Крім цього, заступники директорів шкіл з виховної роботи переглянули документальний фільм про великого патріота, пластуна і волонтера, фотокореспондента, бійця батальйону «Айдар», уродженця села Городниця Гусятинського району  Віктора Гурняка, який загинув 19 жовтня 2014 року на Луганщині, захищаючи цілісність нашої держави.

16 жовтня 2015 року на базі Гусятинського РЦДЮТ відбулось засідання творчої групи педагогів-організаторів району на тему: «Виховна майстерність педагога-організатора». Учасники семінару обговорили питання ціннісних орієнтирів педагогічної спрямованості особистості педагога-організатора та взяли участь у тренінгу: «Розвиток комунікативної компетентності педагогів-організаторів».

21 серпня 2015 року на базі Гусятинського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулась інструктивно-методична нарада із заступниками директорів шкіл та педагогами-організаторами щодо пріоритетних напрямів виховної роботи у 2015/2016 навчальному році. В ході наради проаналізовано роботу педагогів-виховників протягом минулого року, визначено завдання на новий навчальний рік в рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року №641. Учасникам семінару дано методичні рекомендації щодо проведення свята Першого дзвоника, Першого уроку та Тижня незалежності. Заступників директорів шкіл з виховної роботи та педагогів-організаторів ознайомлено з планом масових заходів із школярами району на 2015/2016 навчальний рік, обговорено участь шкіл у туристсько-краєзнавчих акціях та експедиціях.
7 травня 2015 року на базі Гусятинського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулось засідання районного семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи. Методист РМК з суспільних дисциплін Дмитрів Л.М. ознайомила учасників семінару із критеріями успішної організації правовиховної роботи у загальноосвітньому закладі та інформаційно-методичними матеріалами з організації в загальноосвітніх навчальних закладах проектів «Я-громадянин України» та «Дитяча громадська приймальня». Заступники директорів шкіл з виховної роботи обговорили заходи з відзначення в школах району Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, 70-ї річниці завершення Другої світової війни. Педагогічні та учнівські колективи загальноосвітніх закладів району приєднаються 08-09 травня цього року до Всеукраїнської благодійної акції «Маки пам`яті» із розповсюдження серед підприємств, установ, організацій, громадськості пам`ятних європейських символів пам`яті жертв І та ІІ світової війни «Маки пам`яті». Усі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу ветеранам війни, вшанування загиблих та догляд за військовими могилами, потреб АТО, допомогу колишнім воїнам та їх родинам.

«Духовні вартості українців. Козацтво як втілення національного етичного ідеалу». 
16 грудня 2014 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст.смт. Гусятин відбулось засідання постійно діючого семінару-практикуму педагогів-організаторів на тему: «Духовні вартості українців. Козацтво як втілення національного етичного ідеалу». Учасники семінару обговорили методичні рекомендації з патріотичного виховання (лист Міністерства освіти і науки України від 27.11.2014 року № 1/9-614) та питання організації дозвілля школярів у період довготривалих зимових канікул (лист департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА від 02.12.2014 року №03/5355-08). Методист Гусятинського РЦДЮТ  Лисак Л.М. ознайомила присутніх із новими формами та методами роботи з формування національної свідомості учнівської молоді.

Педагог-організатор ЗОШ І-ІІІ ст.смт. Гусятин Козир С.О. з власного досвіду роботи  презентувала творче використання нових форм і методів виховної роботи з дитячим колективом школи.  Члени козацько-сокільського товариства загальноосвітнього закладу  запросили учасників семінару на Велике козацьке коло.Семінар-практикум педагогів-організаторів 
28 жовтня 2014 року відбулось засідання постійно діючого семінару-практикуму педагогів-організаторів на тему: «Формування системи морально-естетичного виховання особистості». Учасники семінару обговорили роль морально-етичного виховання у формуванні особистості людини. Директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Перемилів Казимирів І.Г. презентував досвід роботи школи з використання інноваційних форм та методів у роботі з дитячим колективом, а педагог-організатор школи Велика М.М. ознайомила учасників семінару із роботою над загальношкільним проектом «Свіча любові горить у наших серцях».


Педагоги-організатори шкіл району обговорили проект обласної програми військово-патріотичного виховання  та  подали  свої пропозиції щодо її реалізації.
Семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи
23 жовтня 2014 року на базі Гусятинського районного центру дитячої та юнацької творчості відбулось засідання районного семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи на тему: «Управління діяльністю учасників виховного процесу, забезпечення інформаційно-методичної підтримки суб’єктів виховного простору». Учасники семінару обговорили особливості педагогічного управління сучасним виховним процесом, використання потенціалу туристсько-краєзнавчої роботи у національно-патріотичному вихованні учнівської молоді. Заступник директора з виховної роботи НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» м.Копичинці Чорняк З.М. поділилась досвідом із планування виховної роботи як орієнтиру в роботі заступника директора школи. Учасники семінару взяли участь у практикумі «Моделювання виховного процесу в школі». Засідання районного клубу «Лідер» (спеціалізована школа І-ІІІ ступенів села Васильківці)


28 січня 2014 року відбулось засідання районного клубу «Лідер» на тему: «Роль учнівського самоврядування  в організації  дозвілля  дитячого колективу». Активісти району започаткували рух лідерів загальноосвітніх закладів району. Першим цю ініціативу втілив в життя голова учнівського комітету спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів села Васильківці, член районної ради старшокласників, Марчишак Святослав. Учнівське самоврядування школи спільно із дирекцією та педагогічним колективом запросили у свою школу для обміну досвідом роботи голів учнівського самоврядування шкіл району.

Для учасників засідання проведено екскурсію школою, організовано інтерактивну гру «Правовий всеобуч», презентовано роботу учнівського комітету школи. Активісти загальноосвітніх закладів  району взяли участь у відкритому діалозі «Плюси та мінуси у моїй діяльності».


  

Засідання школи майстерності голів методичних об`єднань класних керівників (ЗОШ І-ІІ ст. с. Котівка)
30 січня 2014 року на базі загальноосвітнього закладу І-ІІ ст. с.Котівка (дир. Волощук І.С.) відбулось засідання школи майстерності голів методичних об`єднань класних керівників на тему: «Орієнтири національного виховання учнів І-ІІ класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини як науково-методична основа організації виховної діяльності з класними колективами». Учасники семінару взяли участь у фестивалі творчості класних керівників «До серця дитини», переглянули презентацію комплексної  системи виховної роботи школи «Школа національно – духовної спрямованості» (заст. Сагайдак Л.Т.). Крім цього,  із керівниками шкільних методичних об`єднань проведено практичне заняття «Самоосвітній вернісаж з презентацією інноваційних виховних технологій». Учні школи запросили педагогів на виховний захід, приурочений 200-річчю від дня народження  Тараса Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».Засідання проблемного постійно діючого семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи (спеціалізована школа  
І-ІІІ ступенів села Васильківці)
13 лютого 2014 року на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів с.Васильківці (дир. Байталюк С.А.) відбулось засідання проблемного постійно діючого семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи на тему: «Упровадження компетентнісно-орієнтованого підходу та ІКТ у виховній роботі». Учасники семінару обговорили основні орієнтири сучасної системи виховання. Педагоги-виховники Галак Г.П. (ЗОШ І-ІІІ ст.с.Коцюбинці), Гриньків М.М. (ЗОШ І-ІІІ ст.с.Постолівка), Шараварська Г.М. (ЗОШ І-ІІІ ст.с.Клювинці) презентували свою роботу над реалізацією індивідуальних  курсових проектів.
Заступником директора з виховної роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів с.Васильківці Рогою З.З. проведено практичне заняття із створення блогів педагогів-виховників загальноосвітніх закладів району та їх наповнення.
Немає коментарів:

Дописати коментар